Przepiękna bramka w Fortuna 1 Lidze. "Gol jak z Kapitana Tsubasy" [WIDEO]

Screen z Twittera
W pierwszym z niedzielnych meczów Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec mierzyło się ze Stomilem Olsztyn. W pierwszej połowie fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Filip Karbowy. Zawodnik gospodarzy huknął pod poprzeczkę nie do obrony.
Zagłębie Sosnowiec jeszcze rok temu grało w Ekstraklasie. Drużyna ze Śląska w najwyższej lidze rywalizowała jednak tylko przez rok. Po zajęciu ostatniego miejsca w tabeli spadła do Fortuna 1 Ligi.
Obecne rozgrywki nie są dla zespołu łatwe. Już kilkukrotnie zmieniano szkoleniowca - ostatnio posadę objął Krzysztof Dębek. Zagłębie wciąż ma jednak szansę na miejsce w barażach o Ekstraklasę. Przed meczem ze Stomilem Olsztyn strata do szóstej lokaty wynosiła cztery punkty.
W pierwszej połowie fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Filip Karbowy. Piłkarz Zagłębia miał sporo miejsca na 30. metrze i zdecydował się na strzał. Huknął pod poprzeczkę, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi.
- Zagłębie Sosnowiec gol jak z Kapitana Tsubasy - skomentował dziennikarz "WP Sportowe Fakty", Rafał Smoliński.
W drugiej połowie Stomil odpowiedział za sprawą gola Szymona Sobczaka z rzutu karnego. Zagłębie odpowiedziało jednak natychmiast - kilkadziesiąt sekund później trafił Fabian Piasecki. Dzięki temu Zagłębie wygrało 2:1 i traci tylko jedno "oczko" do szóstej drużyny.
Maciej Pietrasik07 Jun 2020 · 14:22