Przybyłko zmienił Klicha, remis Kaiserslautern

Piłkarze FC Kaiserslautern zremisowali przed własną publicznością z FC Heidenheim 2:2 (0:1) w sobotnim spotkaniu 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Na Fritz Walter Stadion w pierwszej połowie w drużynie gospodarzy grał Mateusz Klich. Tuż po zmianie stron zastąpił go Kacper Przybyłko.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy przed zejściem na przerwę do szatni objęli prowadzenie po uderzeniu Arne Feicka.

Wyrównał dziesięć minut po wznowieniu gry Markus Karl, a szesnaście minut przed końcem drugiego gola dla miejscowych strzelił Chorwat Stipe Vucur. Przyjezdni zdołali jednak jeszcze skutecznie odpowiedzieć. Remis i cenny punkt uratował w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Robert Leipertz.

Po tej konfrontacji "Die roten Teufel" zajmują siódme miejsce w tabeli. Ekipa z Badenii-Wirtembergii natomiast z dwoma "oczkami" mniej plasuje się na dziesiątej pozycji.