PSG awansowało do ćwierćfinału Pucharu Ligi

CosminIftode/Shutterstock
W meczu 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej Paris Saint-Germain wygrało na wyjeździe z US Orleans 2:1 i awansowało do ćwierćfinału.
Goście z Paryża w tym sezonie nie przegrali ani razu w Ligue 1. Gospodarze z kolei to średniak w drugiej lidze, dodatkowo nie potrafili zwyciężyć w sześciu kolejnych ligowych meczach.
Mogło zatem wydawać się, że PSG wysoko ogra następnego rywala w bieżącym sezonie. Paryżanie zgodnie z oczekiwaniami prowadzenie objęli w 41. minucie za sprawą Edinsona Cavaniego.
Po przerwie zespół US Orleans zdołał jednak doprowadzić do wyrównania po bramce Josepha Lopy'ego.
Podopiecznym Thomasa Tuchela udało się uniknąć nerwowej końcówki i sensacji. W 81. minucie zwycięskiego gola strzelił Moussa Diaby, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.
Kamil Kaczmarek18 Dec 2018 · 22:56