PSG gromi rywali w Pucharze Francji. Sześć goli mistrzów kraju

Mitch Gunn / Shutterstock.com
Zawodnicy Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Dijon FCO 1:6 (1:2) w meczu 1/4 finałi Pucharu Francji i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.
Na Stade Gaston Gerard goście objęli prowadzenie już w 1. minucie. Wówczas futbolówkę niefortunnie do własnej siatki wpakował Wesley Lautoa, notując trafienie samobójcze. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania w 13. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Mounir Chouiar.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie paryżanom dał Kylian Mbappe, który wykorzystał dośrodkowanie Juliana Draxlera i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Po zmianie stron gola dla PSG strzelił Thiago Silva. Brazylijczyk w 50. minucie przyjął piłkę zagraną przez Sarabię i umieścił ją w bramce. Dwukrotnie do siatki rywali trafił też Pablo Sarabia - w 56. minucie oraz w doliczonym czasie gry.
W 86. minucie zawodnik Dijon FCO znów wbił piłkę do swojej siatki, tym razem był to Senou Coulibaly.
Podopieczni Thomasa Tuchela awansowali do 1/2 finału Pucharu Francji. Do tej pory awans wywalczyło też Stade Rennais.
Maciej Pietrasik12 Feb 2020 · 20:29