PSG rozbiło Angers SCO, cztery trafienia gospodarzy

charnsitr / shutterstock.com
Paris Saint-Germain rozbiło u siebie Angers Sporting Club de l'Ouest 4:0 (2:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 9. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes prowadzenie gospodarzom zapewnił po niespełna kwadransie gry płaskim strzałem w krótki róg Pablo Sarabia. Hiszpan osiem minut przed przerwą wyłożył także idealnie piłkę do wbiegającego w pole karne Mauro Icardiego, który mocno przymierzył pod poprzeczkę.
Czternaście minut po zmianie stron podwyższył z bliska Idrissa Gana Gueye, a okazały sukces przypieczętował jeszcze w ostatniej minucie Neymar. Brazylijczyk wykorzystał zagranie Erika Choupo-Motinga i po minięciu golkipera skierował piłkę do siatki.
Obrońcy tytułu po siódmym zwycięstwie w sezonie umocnili się na czele tabeli. Ekipa z Kraju Loary doznała natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na drugiej lokacie w tabeli.