PSG triumfuje w Pucharze Francji! Radosław Majecki skapitulował w kuriozalnych okolicznościach [WIDEO]

PSG z triumfem w Pucharze Francji! Podopieczni Mauricio Pochettino w finałowym meczu pokonali AS Monaco. Całe spotkanie rozegrał bramkarz Radosław Majecki.
Polski bramkarz stanął dziś przed wielkim wyzwaniem. 21-latek w AS Monaco zazwyczaj zasiada na ławce rezerwowych. Trener Niko Kovac daje mu szansę w Pucharze Francji. Majecki stawała między słupkami w poprzednich rundach i również dziś - w finale z PSG - pojawił się na boisku od pierwszej minuty.
Początek starcia nie był zbyt intensywny. W 17. minucie pokazał się Mbappe, który przeprowadził znakomity rajd. Akcja nie przyniosła jednak efektu bramkowego.
Kilka chwil później piłkarze PSG wyszli jednak na prowadzenie. Doszło do tego w kuriozalnych okolicznościach. Majecki zagrał do Disasiego, a ten popełnił prosty błąd i stracił piłkę na rzecz Mbappe. 22-latek podał do Icardiego, a ten nie zmarnował okazji.
Ekipa z Księstwa ruszyła do odrabiania strat. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć podopieczni Kovaca zasłużyli na pochwały.
Po zmianie stron zespół AS Monaco był zdecydowanie groźniejszy. Serca fanów PSG zadrżały w 69. minucie, gdy Sidibe oddał strzał z ostrego kąta i obił poprzeczkę.
W 80. minucie Majecki mógł zapłacić najwyższą cenę za prosty błąd. Polak ustawił się daleko od bramki i został przelobowany przez Mbappe. Piłka po uderzeniu Francuza trafiła w poprzeczkę. Snajper kilka chwil później miał jednak powody do radości. W sytuacji sam na sam posłał futbolówkę obok golkipera i podwyższył wynik spotkania.
Ekipa z Księstwa nie była w stanie na to odpowiedzieć. Przegrała 0:2 i musiała pożegnać się z marzeniami o zdobyciu Pucharu Francji. Trofeum powędrowało w ręce graczy PSG.
Daniel Makarewicz19 May 2021 · 23:09