PSG wraca na zwycięską ścieżkę. Efektowny gol Moise’a Keana przeciwko Montpellier [WIDEO]

VSPress / PressFocus
Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Montpellier 3:1 w wieczornym meczu Ligue 1. Mistrzowie Francji przerwali serię dwóch spotkań bez wygranej w lidze.
O zwycięstwie PSG na trudnym terenie przesądziła tak naprawdę bramka na 2:1 w ostatnim kwadransie gry autorstwa Moise Keana. Reprezentant Włoch z łatwością poradził sobie z obrońcą rywala, po czym o mało nie rozerwał siatki w bramce przeciwnika.
W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił strzałem z bliska rezerwowy w tym spotkaniu Kylian Mbappe, który wykorzystał podanie Layvina Kurzawy.
Wcześniej, podopieczni Thomasa Tuchela prowadzili na południu kraju już w pierwszej połowie. Dośrodkowanie Angela Di Marii zamienił wtedy na gola Colin Dagba.
Niedługo przed przerwą wyrównał jednak Anglik Stephy Mavididi, zapewniając emocje niemal do samego końca meczu.
Paris Saint-Germain umocniło się w fotelu lidera tabeli Ligue 1, z czteropunktową przewagą nad Olympiquiem Marsylia, który ma jednak do rozegrania dwa spotkania zaległe.
Montpellier zajmuje szóstą lokatę w klasyfikacji francuskiej ekstraklasy.
Wojciech_Falenta 05 Dec 2020 · 23:01