Wygrana PSG w starciu z Olympique Lyon. Absolutnie kuriozalny gol samobójczy [WIDEO]

Twitter
Paris Saint Germain wygrało u siebie z Olympique Lyon 4:2 (2:0) w meczu 24. kolejki Ligue 1. Dla stołecznej drużyny to piąte zwycięstwo z rzędu i dwudzieste w sezonie.
W pierwszej połowie paryżanie strzelili dwa gole. W 22. minucie indywidualną akcję uderzeniem w krótki róg zakończył Angel Di Maria. Nieco ponad kwadrans później Kylian Mbappe wykorzystał sytuację sam na sam.
Tuż po przerwie mistrzowie Francji prowadzili już 3:0. Fernando Marcal próbował wybić piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki.
PSG nie mogło jednak spokojnie oczekiwać końca meczu, bo goście ruszyli do odrabiania strat. W 52. minucie Martin Terrier strzałem z linii pola karnego wykończył składną akcję OL.
Siedem minut później Moussa Dembele otrzymał podanie od Ekambiego i trafił do pustej bramki.
Piłkarze z Lyonu nie zdołali jednak wyrównać, a w 80. minucie losy rywalizacji na Parc des Princes rozstrzygnął Edinson Cavani. Urugwajczyk otrzymał podanie do Di Marii i uderzył precyzyjnie z pierwszej piłki.
W tabeli Ligue 1 PSG jest zdecydowanym liderem, ma na koncie 61 punktów, o dwanaście więcej niż drugi Olympique Marsylia.
Olympique Lyon zajmuje dziewiątą pozycję z dorobkiem 33 punktów.