PSG za silne dla Olympique Marsylia. Mistrzowie Francji wygrali 25 mecz w sezonie Ligue 1

Stefan Ugljevarevic / shutterstock.com
Paris Saint-Germain wygrało u siebie z Olympique Marsylia 3:1 w meczu 29. kolejki Ligue 1. Dla mistrzów Francji to 25. zwycięstwo w sezonie.
Pierwszego gola w tym meczu strzelił Kylian Mbappe, który w drugiej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie wykorzystał sytuację sam na sam.
Goście odpowiedzieli na początku drugiej połowy. Valere Germain oddał skuteczny strzał z kilku metrów. Dla napastnika to piąty gol w sezonie.
W 55. minucie paryżanie prowadzili 2:1 po golu Angela Di Marii. Argentyńczyk uderzył w długi róg z ostrego kąta. Dziesięć minut później ten sam zawodnik zdobył bramkę na 3:1. Tym razem trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.
31-latek w obecnych rozgrywkach ma na koncie dziewięć goli.
Od 62. minucie zespół z Marsylii grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Steve'a Mandandy. Golkiper zagrał ręką poza polem karnym.
Paris Saint-Germain jest liderem Ligue 1 z dorobkiem 77 punktów, ma o 20 "oczek" więcej niż drugie LOSC Lille.
Olympique Marsylia zajmuje czwartą pozycję, mając na koncie 47 punktów.
Kamil Kaczmarek17 Mar 2019 · 23:01