PSV blisko awansu do Ligi Mistrzów, trudna sytuacja Benfiki. W środę mecze drużyn Polaków

kayintveen / Shutterstock.com
We wtorek rozegrano trzy spotkania eliminacji Ligi Mistrzów. Najbliżej awansu do fazy grupowej jest PSV Eindhoven, które wygrało na wyjeździe z BATE Borysów.
Holendrzy pokonali mistrza Białorusi 3:2. Prowadzenie BATE dał już dziewięciu minutach gry Jasse Tuominen. Wyrównał dziesięć minut przed przerwą Gaston Pereiro, który wykorzystał rzut karny. Szesnaście minut po zmianie stron drugiego gola dla gości strzelił Hirving Lozano, który zaskoczył golkipera rywali uderzeniem zza linii pola karnego. Dwie minuty przed końcem błąd bramkarza przyjezdnych wykorzystał Alaksandr Hleb. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie minutę później Jose Angel Esmoris Tasende precyzyjnie dośrodkował w pole karne i rezerwowy Donyell Malen efektownym uderzeniem głową zapewnił zwycięstwo mistrzom Holandii.
W znacznie trudniejszej sytuacji po pierwszym meczu jest Benfica. Etatowy uczestnik ostatnich edycji Ligi Mistrzów tylko zremisował na własnym stadionie z PAOK Saloniki 1:1. Portugalczycy w rewanżu do awansu potrzebują zwycięstwa albo remisu wyższego niż 2:2.
Otwarta jest za to rywalizacja Crvenej Zvezdy z Salzburgiem. W pierwszym meczu tych drużyn gole nie padły.
W środę zostaną rozegrane kolejne mecze ostatniej rundy kwalifikacji. Ajax podejmie Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą, Young Boys Berno zagra z Dinamem Zagrzeb, w którym występuje Damian Kądzior, a Videoton zmierzy się z AEK Ateny.