PSV Eindhoven dogoniło Ajax w tabeli Eredivisie

kivnl/Shutterstock
Piłkarze PSV Eindhoven pokonali u siebie ADO Den Haag 3:1 (1:0) w trzecim niedzielnym meczu 31. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Philips Stadion prowadzenie gospodarzom zapewnił po dwudziestu minutach gry Denzel Dumfries, który przebojową szarżę w polu karnym rywali zakończył skutecznym uderzeniem w długi róg. Siedem minut przed końcem podwyższył głową Luuk de Jong.
Pięć minut później Czech Tomas Necid uzyskał z bliska kontaktowe trafienie, ale na więcej zespół z Hagi nie było już stać. Sukces drużyny z Brabancji przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Donyell Malen.
Obrońcy tytułu pilnowali już korzystnego wyniku i po czwartej wygranej w sześciu ostatnich spotkaniach zrównali się dorobkiem z prowadzącym w tabeli Ajaksem Amsterdam.
Stołeczne "Bociany" doznały natomiast trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na trzynastej lokacie w klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek21 Apr 2019 · 18:46