PSV Eindhoven wygrało siedemnasty mecz w sezonie

kivnl / Shutterstock
W 19. kolejce Eredivisie PSV Eindhoven wygrało u siebie z FC Groningen 2:1. Gospodarze mają w tym sezonie komplet zwycięstw na własnym stadionie.
W poprzedniej kolejce PSV niespodziewanie zanotowało pierwszy remis w rozgrywkach i straciło punkty z walczącym o utrzymanie FC Emmen (2:2). Do Eindhoven przyjechał inny zespół z dolnych rejonów tabeli.
Piłkarze z Groningen niespodzianki jednak nie sprawili. Gospodarze szybko strzelili dwa gole, co pozwoliło im kontrolować przebieg meczu.
Po kwadransie gry trafił Hirving Lozano, który trafił niemal do pustej bramki po podaniu Stevena Bergwijna. Cztery minuty Meksykanin trafił ponownie, tym razem zamykając akcję z lewej strony. 23-letni napastnik ma w tym sezonie na koncie jedenaście bramek.
Jedynego gola dla Gronigen strzelił w 34. minucie Ludovit Reis. 18- letni pomocnik premierowe trafienie w obecnych rozgrywkach zaliczył po uderzeniu z pola karnego.
PSV Eindhoven wygrało dziesiąty mecz u siebie i siedemnasty w całym sezonie. U siebie zdobyło komplet punktów, w tabeli Eredivisie prowadzi z dorobkiem 52 punktów.

FC Groningen jest piętnaste, ma na koncie 18 punktów.
Kamil Kaczmarek26 Jan 2019 · 22:51