Puchar Anglii: Brighton & Hove Albion zagra w ćwierćfinale rozgrywek

Drużyna Brighton & Hove Albion awansowała do ćwierćfinału
james boyes
Brighton & Hove Albion awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii. W sobotnim meczu 1/8 finału "Mewy" pokonały przed własną publicznością Derby County 2:1.
Drużyna z Premier League już przed przerwą wypracowała sobie dwubramkową przewagę. Najpierw Yves Bissouma zagrał do Anthony'ego Knockaerta, który płaskim uderzeniem pokonał Kelle Roosa. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy skuteczną dobitką popisał się Jurgen Locadia i było 2:0.
Kiedy wydawało się, że losy rywalizacji są już rozstrzygnięte, to zespół z Championship złapał kontakt w 81. minucie. Za sprawą trafienia Ashley'a Cole'a goście uwierzyli, że mogą odrobić straty i w końcówce zrobiło się nerwowo w szeregach miejscowych. Choć podopieczni Franka Lamparda postawili wszystko na jedną kartę, to nie udało im się jednak doprowadzić do remisu i to ekipa z Amex Stadium pozostaje w walce o krajowy puchar.