Puchar Anglii: Chelsea awansowała do półfinału rozgrywek

@cfcunofficial, wikipedia
Leicester City przed własną publicznością przegrało w dogrywce z Chelsea FC 1:2 (0:1) w meczu 1/4 finału Pucharu Anglii i pożegnało się z rozgrywkami.
Pierwsza bramka na King Power Stadium padła w 42. minucie, a jej autorem był Alvaro Morata. W 42. minucie Hiszpan odebrał piłkę zagraną przez Williana i pokonał golkipera rywali uderzeniem przy prawnym słupku.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 76. minucie. Wówczas Jamie Vardy wykorzystał zamieszanie w polu karnym "The Blues" i strzałem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.
Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego sędzia zarządził dogrywkę. Londyńczycy w 105. minucie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść za sprawą bramki Pedro.
Do półfinału wcześniej awansowały już trzy drużyny - Tottenham Hotspur, Manchester United oraz Southampton FC. Ubiegłoroczną edycję rozgrywek wygrał Arsenal FC.