Puchar Anglii. Crystal Palace i Swansea kolejnymi ćwierćfinalistami

Crystal Palace i Swansea kolejnymi ćwierćfinalistami Pucharu Anglii
Rockybiggs, wikipedia
Crystal Palace FC awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii. W meczu piątej rundy "Orły" pokonały na wyjeździe Doncaster Rovers 2:0.
Drużyna z Premier League już w pierwszej połowie wypracowała sobie dwubramkową przewagę. Wynik spotkania otworzył już na jego początku Jeffery Schlupp. Tuż przed zejściem na przerwę na 2:0 trafił Max Meyer.
W ćwierćfinale zagra także Swansea City AFC. "Łabędzie" wyeliminowały Brentford FC dzięki wygranej 4:1. Drużyna z Walii po 45 minutach przegrywała 0:1 po trafieniu Ollie'go Watkinsa. Podopieczni Grahama Pottera na początku drugiej odsłony nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie. Wyrównujący gol to trafienie samobójcze Luke'a Danielsa. Na 2:1 bramkę zdobył Daniel James.
Zespół z Griffin Park od 61. minuty dodatkowo musiał grać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Ezri Ngoyo. Potem stracił jeszcze dwa gole. Gol na 3:1 był autorstwa Bersanta Celina, a rezultat ustalił w ostatniej minucie George Byers.
Kamil Kaczmarek17 Feb 2019 · 19:17