Puchar Anglii dla Leicester! Przepiękny gol pozwolił pokonać Chelsea w finale [WIDEO]

Leicester City pierwszy raz w historii wygrało FA Cup. "Lisy" w niesamowitych okolicznościach pokonały Chelsea w finale 1:0.
Od pierwszego gwizdka na Wembley zarysowała się optyczna przewaga podopiecznych Thomasa Tuchela. Chelsea kontrolowała grę, miała większe posiadanie piłki i częściej oddawała celne strzały.
Zawodnikom ze Stamford Bridge brakowało jednak precyzji pod bramką Kaspera Schmeichela. W 23. minucie dobrą sytuację zmarnował Mason Mount, który odnalazł się w polu karnym. Jeszcze przed przerwą niecelny strzał głową z dogodnej pozycji oddał Timo Werner. Po trzech kwadransach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0.
W drugiej połowie wreszcie to Leicester doszło do głosu. W 63. minucie Ayoze Perez popracował w odbiorze, piłka trafiła pod nogi Youriego Tielemansa, a ten popisał się kapitalnym strzałem z dystansu.
Chelsea błyskawicznie ruszyła do ataku, ale Leicester było dziś dobrze poukładane. W 86. minucie Mount powinien doprowadzić do remisu, ale kapitalną interwencję zanotował niezawodny Kasper Schmeichel. Kilkadziesiąt sekund później piłka wylądowała w siatce Duńczyka, jednak trafienie nie zostało uznane, bo Ben Chilwell złamał linię spalonego.
Leicester już nie wypuściło tego prowadzenia. "Lisy" po raz pierwszy w historii wygrały FA Cup. Był to także pierwszy triumf Brendana Rodgersa na ławce szkoleniowej ekipy z King Power Stadium.
Adam Kłos15 May 2021 · 20:09