Puchar Anglii: Piękna asysta Krychowiaka! Porażka WBA [VIDEO]

wba.co.uk
West Bromwich Albion uległ przed własną publicznością Southampton FC 1:2 (0:1) w drugim sobotnim meczu 1/8 finału rozgrywek Pucharu Anglii.
Na The Hawthorns w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski zobaczył w pierwszej połowie żółtą kartkę.
Po zmianie stron asystował przy kontaktowym golu Salomona Rondona. W 58. minucie Krychowiak popisał się pięknym, długim podaniem, a Wenezuelczyk kapitalnie wykończył akcję uderzeniem z pierwszej piłki.

Wcześniej dwubramkowe prowadzenie "Świętym" wypracowali celnymi strzałami Holender Wesley Hoedt oraz Serb Dusan Tadić. Osiem minut przed końcem Krychowiaka zastąpił Sam Field.
Oprócz ekipy z południa Anglii awans do ćwierćfinałów wywalczyły już w piątek Chelsea Londyn i Leicester City.