Puchar Anglii: Zaskakująca porażka Leeds, grał Klich

Debu55y / Shutterstock.com
Newport County FC pokonał u siebie Leeds United 2:1 w niedzielnym meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Mateusz Klich.
Faworytem spotkania byli przyjezdni. Zespół z Championship bardzo szybko objął prowadzenie na stadionie drużyny występującej w Ligue Two (czwarty poziom rozgrywkowy). W dziewiątej minucie bramkę zdobył Gaetano Berardi.
Gospodarze do końca walczyli o zmianę wyniku. Udało im wyrównać na niecały kwadrans przed końcem. Gola na 1:1 strzelił Conor Shaughnessy, a było to trafienie samobójcze. W 89. minucie miejscowi zdobyli bramkę na wagę awansu. Bohaterem spotkania został rezerwowy Shaun McCoulsky, który umieścił piłkę w siatce uderzeniem głową.