Puchar Danii: Asysta Wilczka, Broendby w finale

Stig Nygaard, flickr.com
Piłkarze Broendy IF wygrali z FC Midtjylland 2:1 (1:1) w czwartkowym spotkaniu półfinałowym Pucharu Danii i tym samym awansowali do finału rozgrywek.

Kibice zgromadzeni na MCH Arena na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 29. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Jakob Poulsen, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Goście zdołali wyrównać niespełna pięć minut poźniej. Piłkę do siatki skierował Teemu Pukki, a asystował mu Kamil Wilczek.

Gdy wydawało się, że o końcowym rozstrzygnięciu zadecyduje dogrywka, do siatki trafił Christian Norgaard, który zapewnił piłkarzom Broendby awans do finału.

W ostatnim spotkaniu Pucharu Danii podopieczni Alexandra Zornigera zagrają z FC Kopenhaga.