Puchar Europy: Stelmet rozbity przez Zenit

Stelmet Zielona Góra poniósł wysoką porażkę 76:90 z Zenitem Sankt Petersburg w Last 32 Pucharu Europy.

Polski zespół już na samym początku rywalizacji znacznie odstawał od przeciwnika z Rosji. Zenit bez problemów przedzierał się przez naszą obronę i po pierwszej kwarcie prowadził aż 22:13. Polacy byli wyraźnie słabsi, a momentami wręcz bezradni. Druga kwarta zakończyła się niemal identyczną porażką, co pierwsza - 11:22. Na przerwę nasi koszykarze schodzili więc z ogromną stratą do rywali.

Trzecia kwarta wyglądała już znacznie lepiej. Stelmet pod koszem przeciwnika był już zdecydowanie skuteczniejszy i tę partię przegrał różnicą zaledwie trzech punktów - 26:29. W czwartej kwarcie w końcu udało się wygrać z Rosjanami - 26:18 - ale nie miało to już żadnego wpływu na końcowy wynik spotkania. Stelmet Zielona Góra przegrał bardzo wysoko.

Stelmet BC Zielona Góra - Zenit Sankt Petersburg 76:90 (13:22, 11:22, 26:29, 26:18)