Puchar Francji: Miażdżąca wygrana PSG

vlad1988/Shutterstock
Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Stade Rennes FC 6:1 (4:0) w meczu 1/32 finału Pucharu Francji.
Na Roazhon Park paryski klub do zwycięstwa poprowadzili Angel Di Maria, Kylian Mbappe oraz Neymar. Reprezentant Argentyny wpisał się na listę strzelców odpowiednio w 24. i 74. minucie, Francuz trafił do siatki rywala w 9. oraz 76. minucie, z kolei Brazylijczyk pokonał golkipera drużyny przeciwnej w 17., a także w 43. minucie.
Jedyną bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego Benjamin Bourigeaud w 67. minucie.
Dzięki wygranej podopieczni Unaia Emery'ego awansowali do 1/16 finału Pucharu Francji. Zespół z Parc des Princes jest obrońcą trofeum, bowiem w pucharowych rozgrywkach triumfował nieprzerwanie od sezonu 2014/15.