Puchar Holandii: Awans Willem II Tilburg

TilboMRTN, wikipedia
Piłkarze Willem II Tilburg w serii rzutów karnych pokonali Roda JC Kerkrade 5:4 w meczu 1/4 finału Pucharu Holandii i awansowali do półfinału rozgrywek.

Na Koning Willem II Stadion prowadzenie pierwsi objęli goście. W 37. minucie sędzia spotkania podyktował rzut karny na rzecz Rody, a jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Simon Gustafson. Gospodarze doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Bartholomew Ogbeche.
Po zmianie stron obie drużyny zdobyły bramki. Najpierw w 48. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Donis Avdijaj, ale w 62. minucie do remisu doprowadził Konstantinos Tsimikas.
Regulaminowy czas gry ani dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia, więc potrzebny był konkurs rzutów karnych. Jedenastki lepiej egzekwowali zawodnicy Willem II Tilburg, którzy pokonali przeciwników 5:4.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych ekipy przyjezdnej przesiedział polski bramkarz, Filip Kutro.