Puchar Konfederacji: Niestrzelony karny, samobój i czerwona kartka. Portugalia strzela w doliczonym czasie i ma 3. miejsce!

Gints Ivuskans/Shutterstock
Reprezentacja Portugalii w dogrywce pokonała Meksyk 2:1 i zajęła trzecie miejsce w tegorocznej edycji Pucharu Konfederacji.

W pierwszej połowie, choć bramki nie padły, było dużo emocji. Świetną okazję zmarnowali Portugalczycy. W 17. minucie Andre Silva nie strzelił rzutu karnego.
Na Otkrytije Ariena w Moskwie prowadzenie pierwsi objęli Meksykanie. W 54. minucie po zagraniu Javiera Hernandeza Luis Neto i niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki.
Do wyrównania w doliczonym czasie gry doprowadził Pepe. Piłkarz Realu Madryt wykorzystał dośrodkowanie Ricardo Quaresmy i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego potrzebna była dogrywka. W niej lepsi okazali się aktualni mistrzowie Europy, którzy za sprawą gola z rzutu karnego Adriena Silvy w 104. minucie wygrali to spotkanie i zakończyli turniej na trzecim miejscu. W 106. minucie czerwoną kartkę otrzymał Nelson Semedo, a sześć minut później z tego samego powodu boisko musiał opuścić Raul Jimenez.