Puchar Króla: Espanyol lepszy w derbach Barcelony, Messi zmarnował rzut karny [VIDEO]

cristiano barni/Shutterstock
Espanyol Barcelona pokonał przed własną publicznością Barcelonę 1:0 (0:0) w ostatnim środowym meczu ćwierćfinałowym rozgrywek o Puchar Króla. Rewanż odbędzie się za tydzień na Camp Nou.
Na Estadi Cornella-El Prat nie brakowało ostrych starć, kontrowersji oraz wielu niewykorzystanych szans. Najlepszą zmarnował Lionel Messi, bowiem wykonywany przez Argentyńczyka rzut karny w drugiej połowie obronił kapitalnie interweniujący Diego Lopez.
Dwie minuty przed końcem skromną zaliczkę przed drugą derbową konfrontacją zapewnił "Papużkom" Oscar Melendo. Wprowadzony na ostatni kwadrans młody pomocnik płaskim strzałem w długi róg z narożnika pola karnego zaskoczył bezradnego Jaspera Cillessena, wykańczając w ten sposób koronkową akcję całego zespołu.