Puchar Króla: Pogrom Celty na Camp Nou, FC Barcelona uzupełniła grono ćwierćfinalistów

Francesc Juan / Shutterstock.com
FC Barcelona wygrała przed własną publicznością z Celtą Vigo 5:0 (4:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Króla.
Przed tygodniem w starciu obu drużyn w Galicji padł remis 1:1, ale druga konfrontacja dość szybko pokazała wyższość podopiecznych Ernesto Valverde.
Na Camp Nou już pierwsza połowa była popisem pary Jordi Alba - Lionel Messi. Najpierw dwie przytomne asysty reprezentanta Hiszpanii wykończył skutecznie w polu karnym Argentyńczyk, który następnie odwdzięczył się koledze z drużyny kapitalnym podaniem, po którym padła trzecia bramka.
Trzy minuty po niej fatalny błąd defensywy rywali wykorzystał jeszcze Urugwajczyk Luis Suarez i było praktycznie po emocjach. Trzy minuty przed końcem okazały sukces "Blaugrany" przypieczętował jeszcze strzałem głową Ivan Rakitic. Chorwatowi precyzyjnie z rzutu rożnego dośrodkował Francuz Ousmane Dembele.
Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyły również Atletico Madryt, Valencia CF, Deportivo Alaves Vitoria, CD Leganes, Real Madryt, Sevilla FC i Espanyol Barcelona.