Puchar Ligi Francuskiej: AS Monaco awansowało do finału

CosminIftode/Shutterstock
Piłkarze AS Monaco pokonali przed własną publicznością Montpellier HSC 2:0 (2:0) w meczu 1/2 finału Pucharu Ligi Francuskiej i awansowało do wielkiego finału.
Obie bramki dla gospodarzy na Stade Louis-II zdobył Falcao. Reprezentant Kolumbii po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 15. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Djibrila Sidibe i pokonał golkipera rywali strzałem w lewy dolny róg bramki.
Jeszcze przed przerwą napastnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny, a miało to miejsce w 29. minucie. Rony Lopes zagrał futbolówkę w pole karne i dopadł do niej Falcao, który uderzeniem z bliskiej odległości zdołał umieścić ją w siatce.
Całe spotkanie w barwach drużyny z Monako rozegrał Kamil Glik.
Finał tegorocznej edycji Coupe de la Ligue zostanie rozegrany 31 marca. Drużyna z Księstwa zmierzy się w nim z Paris Saint-Germain, które pokonało Stade Rennais 3:2.