Puchar Ligi Francuskiej: Cały mecz Glika, zwycięstwo Monaco

Shutterstock
AS Monaco pokonało u siebie SM Caen 2:0 w wieczornym wtorkowym meczu 1/8 finału rozgrywek Pucharu Ligi Francuskiej.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Prowadzenie aktualnym mistrzom Francji zapewnił dwanaście minut przed przerwą Argentyńczyk Guido Carrillo. Sukces zespołu z Księstwa przypieczętował pięć minut przed końcem Kolumbijczyk Radamel Falcao.
W kolejnej rundzie zagra również SCO Angers. Zespół z Kraju Loary pokonał skromnie FC Metz 1:0. Na Stade Jean-Bouin losy konfrontacji rozstrzygnęły się siedem minut po przerwie, gdy na listę strzelców wpisał się Angelo Fulgini.
Wcześniej awans uzyskał również Toulouse FC. Zespół z południa Francji pokonał przed własną publicznością Girondins Bordeaux 2:0 (1:0). W ekipie z Akwitanii nie grał Igor Lewczuk.