Puchar Niemiec: Freiburg gorszy od Werderu, 45 minut Kapustki

gemeinfrei, wikipedia
Werder Brema pokonał u siebie SC Freiburg 3:2 w środowym meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec. W podstawowym składzie gości wystąpił Bartosz Kapustka, który został zmieniony po pierwszej połowie.
Gospodarze bardzo szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę. W trzeciej minucie wynik otworzył Ishak Belfodil. W 20. minucie było już 2:0. Florian Kainz wbiegł w pole karne i mocnym strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza rywali.
Przyjezdni odpowiedzieli jeszcze przed upływem pół godziny gry. Sędzia podyktował dla nich rzut karny, którego na bramkę zamienił Nils Petersen. W 68. trzeciego gola dla Werderu strzelił Philipp Bargfrede. W końcówce drużyna z Fryburga złapała kontakt za sprawą trafienia Yorica Raveta. Więcej goli już nie było i to podopieczni Florian Kohfeldta zagrają w ćwierćfinale.