Puchar Polski: Błękitni wyeliminowali Niecieczę!

Bogdan Starościak, wikipedia
Błękitni Stargard Szczeciński pokonali na własnym stadionie Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2:1 w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. W następnej rundzie zawodnicy Krzysztofa Kapuścińskiego zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna z Ekstraklasy. W 18. minucie meczu, gola dla gości strzelił Adrian Chomiuk. Pięć minut później Błękitni doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Radosław Wiśniewski. W 34. minucie gry, wynik na 2:1 dla zespołu ze Stargardu Szczecińskiego ustalił Wojciech Fadecki.

Spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się 12 sierpnia. Jeżeli Błękitni awansują do kolejnej rundy, zmierzą się z Jagiellonią Białystok lub Pogonią Szczecin.

Zawodnicy Kapuścińskiego w zeszłym sezonie awansowali do półfinału Pucharu Polski. W pierwszym meczu pokonali Lecha Poznań 3:1, ale w rewanżu "Kolejorz" wygrał 5:1 po dogrywce.

Błękitni Stargard Szczeciński w zeszłych rozgrywkach zajęli piąte miejsce w 2. Lidze. Mieli dwa punkty straty do Rakowa Częstochowa, który zakwalifikował się do baraży o awans do drugiej klasy rozgrywkowej.