Chrobry słabszy od Lecha, Zagłębie wyeliminowało Koronę

asinfo
Chrobry Głogów przegrał przed własną publicznością z Lechem Poznań 0:2 (0:1) we wtorkowym meczu I rundy rozgrywek o Puchar Polski. Awans wywalczyły też m.in. Zagłębie Lubin i Legia II Warszawa.
Prowadzenie dla "Kolejorza" uzyskał kwadrans przed końcem Christian Gytkjaer. Duńczyk wykończył w polu karnym rywali świetne prostopadłe zagranie Portugalczyka Joao Amarala.
Zwycięstwo i awans siedmiokrotnych mistrzów Polski do kolejnej rundy przypieczętował jeszcze sześć minut przed końcem strzałem głową Mateusz Skrzypczak.
Legia Warszawa II pokonała Wigry Suwałki 2:0 (0:0) w meczu I rundy rozgrywek o Puchar Polski.
Wynik konfrontacji otworzył dwadzieścia minut po przerwie Michał Mydlarz. Już w doliczonym czasie gry sukces stołecznej drużyny przypieczętował Kacper Wełniak.
Pierwszoligowiec nie był w stanie już odpowiedzieć i awans do drugiej rundy wywalczył trzecioligowy zespół ze stolicy.
Stilon Gorzów rozbił u siebie Olimpię Zambrów 5:1 (3:1) w trzecim wtorkowym meczu I rundy rozgrywek o Puchar Polski.
Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Kamil Ograbek, a rywali pogrążyli jeszcze Adrian Nowak, Łukasz Zakrzewski oraz Myrosław Taranenko.
Goście z Podlasia zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem z rzutu karnego Łukasza Grzybowskiego.
Stal Brzeg uległa u siebie Olimpii Elbląg 1:2 (0:1) w pierwszym wtorkowym meczu I rundy rozgrywek o Puchar Polski.
Prowadzenie drużynie występującej na zapleczu Fortuna 1. Ligi zapewnił po kwadransie gry Ukrainiec Ołeksij Prytulak. Sukces zespołu z Żuław przypieczętował jeszcze po zmianie stron Eryk Filipczyk.
Niespełna kwadrans przed końcem gospodarze uzyskali kontaktowe trafienie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Dawid Kamiński, ale na więcej nie było już stać ekipę z Dolnego Śląska.
Maciej Ziętarek24 Sep 2019 · 19:52