Puchar Polski: Jagiellonia wyeliminowała Pogoń

asinfo
Jagiellonia Białystok pokonała przed własną publicznością Pogoń Szczecin 2:1 (1:1) w trzecim środowym spotkaniu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski.

Ekipa z Podlasia w kolejnej rundzie zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin. "Miedziowi" we wtorek zwyciężyli na wyjeździe rewelację poprzednich rozgrywek - Błękitnych Stargard Szczeciński 4:2.

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku gospodarze objęli prowadzenie po kapitalnym strzale z dystansu Karola Świderskiego. Wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trzy minuty przed przerwą z bliska Adam Frączczak.

Pięć minut po zmianie stron zwycięskiego gola, jak się później okazało, zdobył dla Jagiellonii Przemysław Frankowski. Pomocnik ekipy z Podlasia wykorzystał kapitalną akcję i asystę Filipa Modelskiego, kierując piłkę do siatki w długi róg z kilku metrów.

"Portowcy" niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu, po tym jak Jarosław Fojut otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na Świderskim. Podopieczni Czesława Michniewicza mimo tego mieli swoje okazje na doprowadzenie do dogrywki, jednak Lewandowski i Frączczak nie potrafili pokonać Barana.