Trudna przeprawa Cracovii w Pucharze Polski. Awans wywalczony po dogrywce

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Bytovia przegrała przed własną publicznością po dogrywce z Cracovią 2:3 (2:2, 0:0) w szóstym wtorkowym spotkaniu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski.
Cztery bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Jedenaście minut po przerwie rzut karny wykorzystał Daniel Feruga. Osiem minut później wyrównał z bliska Czech David Jablonsky, ale po kolejnych dziewięciu minutach skutecznie odpowiedział Piotr Giel. Minutę przed końcem do dogrywki doprowadził strzałem głową Serb Bojan Cecarić.
Dodatkowe pół godziny gry długo nie przynosiły rozstrzygnięcia, ale już w doliczonym czasie dogrywki Jablonsky wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzeniem głową w długi róg zapewnił "Pasom" awans do kolejnej rundy.
Wcześniej do 1/8 finału przebiły się również Lech Poznań, GKS Tychy, Zagłębie Lubin, Błękitni Stargard oraz Górnik Łęczna.