Puchar Polski: Zagłębie Lubin rozbiło Cracovię

asinfo
Cracovia uległa u siebie Zagłębiu Lubin 0:3 (0:3) w drugim czwartkowym meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski.
Prowadzenie "Miedziowym" zapewnił już po czterech minutach gry Jakub Świerczok, wykorzystując rzut karny. Jeszcze przed przerwą wynik zdołali podwyższyć Bartłomiej Pawłowski w sytuacji sam na sam oraz po strzale głową Bartosz Kopacz.
Sytuacja pięciokrotnych mistrzów Polski skomplikowała się jeszcze bardziej niespełna kwadrans po zmianie stron, gdy czerwoną kartka ukarany został Ukrainiec Ołeksij Dytiatjew. Ostatecznie jednak podopieczni Michała Probierza uniknęli bardziej dotkliwej kompromitacji.
Wcześniej do ćwierćfinałów awansowały również pierwszoligowa Drutex-Bytovia, broniąca trofeum Arka Gdynia, Górnik Zabrze, Korona Kielce oraz Legia Warszawa. Ostatnie dwa spotkania tej fazy odbędą się w przyszłym tygodniu.