Puchar Rosji: Amkar wyeliminował Rostów. Grał Wilusz

Dziurek/Shutterstock
FK Rostów przegrał u siebie z Amkarem Perm po rzutach karnych 9:10 w spotkaniu 1/8 finału rozgrywek Pucharu Rosji. Po 120 minutach gry było 1:1.
Całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Maciej Wilusz, natomiast Janusz Gol obserwował spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych drużyny znad Uralu.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po szesnastu minutach gry pochodzący z Nigerii Bryne Oladapo Idovu. Wyrównał sześć minut przed przerwą Siergiej Parszywluk.
Druga połowa, a także dogrywka nie przyniosła już zmiany rezultatu i o wszystkim decydowały rzuty karne. W dramatycznym konkursie "jedenastek" więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Amkara Perm i to oni zagrają w ćwierćfinale.
* * * * * *

Wyniki środowych spotkań 1/8 finału:
SKA Chabarowsk - Dynamo Sankt Petersburg 2:0 (0:0)

Bramki: Navalovski 61, Markovic 72.
Łucz Eniergija Władywostok - Jenisiej Krasnojarsk 2:1 (1:0)

Bramki: Ponomarenko 19, Kilin 71 - Kamess 56.
FK Tambow - Awangard Kursk 0:2 (0:0)

Bramki: Skworcow 59-samobójcza, Fedczuk 85.
Szynnik Jarosław - Olimpijec Niżny Nowogród 4:0 (2:0)

Bramki: Czystjakow 20, Kramarenko 24, Ljach 48, Kagermazow 70-karny.
Rubin Kazań - Krylja Sowietow Samara 1:2 (0:1)

Bramki: Zhemaletdinov 59 - Kornilenko 33, Aljew 55.
Spartak Moskwa - Spartak Nalczyk 5:2 (1:1)

Bramki: Pasalić 30, Melgarejo 48, 52, Żyłow 81-samobójcza, Kutepow 89 - Miednikow 19, Gugujew 58.
FK Rostów - Amkar Perm 1:1 (1:1, 1:1), karne 9:10

Bramki: Siergiej Parszywluk 39 - Bryne Oladapo Idovu 19.