Puchar Rosji: Drużyna Janusza Gola odpadła w ćwierćfinale

Julia Nowikowa, wikipedia
Amkar Perm przegrał z Awangard Kursk w serii rzutów karnych (6:7) w meczu 1/4 finału Pucharu Rosji.
Na Stadionie Zwiezda w Permie w regulaminowym czasie gry nie padły żadne bramki i nawet dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zwycięzcę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych, która okazała się niezwykle emocjonująca. Obie drużyny popełniały w niej błędy.

Piłkarze Amkaru nie wykorzystali trzech "jedenastek", z kolei zawodnicy Awangard Kursk pomylili się tylko dwa razy, dzięki czemu awansowali do półfinału Pucharu Rosji.
W barwach drużyny gospodarzy wystąpił Janusz Gol. Polak rozpoczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce Amkaru, a plac gry opuścił w 62. minucie i został zmieniony przez Sergeya Balanovicha.
W 58. minucie 32-letni pomocnik został ukarany żółtą kartką.