Puchar Świata: Polacy wciąż niepokonani!

mgilert / Shutterstock.com
Polscy siatkarze wciąż niepokonani na Pucharze Świata. Biało-czerwoni w dramatycznych okolicznościach wygrali z Iranem 3:2.

Polacy zaczęli mecz źle. W pierwszej partii dotrzymywali kroku rywalom tylko na początku gry. Później przewaga Irańczyków stopniowo rosła. Przegrywaliśmy 6:7, 7:11, a po autowej zagrywce Kurka schodziliśmy na drugą przerwę techniczną z wynikiem 10:16. Tych strat biało-czerwoni nie byli już w stanie odrobić. Po bloku na Kurku przegrywali już ośmioma punktami. Seta przegrali 18:25.

Druga partia miała bardziej wyrównany przebieg. Polacy prowadzili na obu przerwach technicznych. W końcówce inicjatywę przejęli Irańczycy, którzy wypracowali dwa punkty przewagi. Seta zakończyli już przy pierwszej okazji. Przegraliśmy 23:25.

Trzeci set był koncertem Polaków, który zaczęli odwracać losy meczu. Biało-czerwoni szybko zdobyli kilka punktów przewagi. Powiększali ją do końca gry. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:5, na drugiej - 16:10. W ostatniej fazie seta Polacy zaprezentowali kilka efektownych akcji, na które Irańczycy nie byli w stanie odpowiedzieć. Wygraliśmy 25:15.

Dobrą dyspozycję Polacy zaprezentowali też w czwartej partii. Decydująca była druga faza gry. Biało-czerwoni wypracowali powiększyli wtedy przewagę nad Irańczykami do czterech punktów. Ten zapas punktowy przydał się w końcówce, bo nasi rywale doprowadzili do stanu 21:20. Wtedy jednak Polacy pokazali klasę - po czasie wziętym przez Stephane Antigę zdobyli cztery punkty z rzędu i wygrali 25:20.

Tie-break rozpoczął się od kuriozalnego błędu Irańczyków, którzy mieli złe ustawienie na boisku. Biało-czerwoni kilka punktów przewagi wypracowali już w pierwszej części gry - prowadzili 6:3. Kilka punktów przewagi utrzymali już do końca gry. Było 9:5, 11:7, 13:10, a po autowym ataku rywali - 15:11.

Polacy stracili pierwsze punkty - za zwycięstwo w tie-breaku przyznawane są dwa - ale ciągle pozostają bez porażki. Po czterech kolejkach Pucharu Świata taka sztuka udała się jeszcze tylko reprezentacji USA.

POLSKA - IRAN 3:2 (18:25, 23:25, 25:15, 25:20, 15:11)