Puchar Turcji: Grał Tuszyński, Rizespor wyeliminowany

muratart/Shutterstock
Caykur Rizespor zremisował u siebie z Kasimpasą 2:2 w pierwszym środowym rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Turcji.

Na Yeni Rize Sehir Stadium w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Patryk Tuszyński. Polskiego napastnika tuż po przerwie zastąpił Leonard Kweuke.

Kameruńczyk dwie minuty po zmianie stron strzelił drugiego gola dla zespołu znad Morza Czarnego. Wcześniej pierwszą bramkę dla miejscowych zdobył Tunezyjczyk Mohamed Yaakoubi. Autorem obu trafień dla przyjezdnych był natomiast Adem Buyuk.

Podopieczni Hikmeta Karamana w pierwszym meczu ulegli rywalom 0:2 i zostali w ten sposób wyeliminowani z rozgrywek o Puchar Turcji. Wcześniej oprócz Kasimpasy awans do półfinału uzyskał również Basaksehir Stambuł.