Puchar Włoch: Fiorentina wyeliminowała Sampdorię, bronił Drągowski, Bereszyński na ławce

fiorentina.it
ACF Fiorentina wygrała u siebie z Sampdorią Genua 3:2 w drugim meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Włoch.
Na Stadio Artemio Franchi między słupkami gospodarzy stanął Bartłomiej Drągowski, natomiast w zespole gości z ławki rezerwowych obserwował zawody Bartosz Bereszyński.
Zespół z Toskanii objął prowadzenie już po dwóch minutach gry, kiedy to na listę strzelców wpisał się Senegalczyk Khouma Babacar. Sześć minut przed przerwą wyrównał Paragwajczyk Edgar Barreto.
Niespełna kwadrans po zmianie stron rzut karny wykorzystał Francuz Jordan Veretout i "Viola" znów była bliżej awansu. Trzynaście minut przed końcem kolejną "jedenastkę" wykorzystał jednak Urugwajczyk Gaston Ramirez i było 2:2.
To nie był jednak koniec emocji. Arbiter w ostatniej minucie po raz kolejny wskazał na "wapno" i po raz drugi nie pomylił się Veretout, zapewniając zwycięstwo drużynie z Florencji. "Viola" w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą konfrontacji Lazio Rzym z AS Cittadella.