Puchar Włoch: Porażka Chievo w derbach po karnych, grali Polacy

facebook.com/ACChievoVerona1929
Chievo Werona uległo po rzutach karnych Hellas Werona 4:5 w drugim środowym meczu czwartej rundy rozgrywek o Puchar Włoch. Po 120 minutach było 1:1.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w derbach Miasta Romea i Julii w podstawowym składzie nominalnych gospodarzy wybiegli Paweł Jaroszyński oraz Mariusz Stępiński.
Napastnika reprezentacji Polski siedemnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry zastąpił Roberto Inglese, natomiast wychowanka Górnika Łęczna zmienił w jedenastej minucie pierwszej części dogrywki Massimo Gobbi.
"Latające Osły" prowadziły po trafieniu Sergio Pellissiera, ale jedenaście minut przed przerwą wyrównał Francuz Mohamed Salim Fares. Zarządzona dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i losy derbowej konfrontacji rozstrzygnęły "jedenastki". W nich nerwów nie opanował Pellissier i jego nieudana próba zdecydowała o sukcesie lokalnych rywali.
Popularni "Gialloblu" w kolejnej rundzie zmierzą się na wyjeździe z AC Milan.
* * * * * *

Chievo Werona - Hellas Werona 1:1 (1:1, 1:1), karne 4:5.

Bramki: Pellissier 8 - Salim Fares 34.

Rzuty karne wykorzystane: Cacciatore, Dainelli, Radovanovic, Inglese - Romulo, Fossati, Verde, Tupta, Zuculini.

Rzut karny niewykorzystany: Pellissier.