Radomiak Radom wygrał piąty mecz z rzędu. Beniaminek tuż za podium PKO Ekstraklasy [WIDEO]

Krzysztof Porebski / PressFocus
Radomiak Radom to największa rewelacja tego sezonu PKO Ekstraklasy. W piątkowy wieczór beniaminek wygrał na wyjeździe 1:0 z Wisłą Kraków. O wszystkim przesądził rzut karny z szóstej minuty, skutecznie wykonany przez Karola Angielskiego.
Przed sezonem trudno było przypuszczać, że podopieczni Dariusza Banasika nawiążą kontakt z ligową czołówką. Tymczasem w Krakowie odnieśli już piąte zwycięstwo z rzędu. Starcie przy Reymonta od początku ułożyło się po ich myśli.
Już w szóstej minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Karol Angielski był faulowany w polu karnym. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym uderzeniem otworzył wynik.
Wisła starała się odpowiedzieć i jeszcze przed przerwą miała ku temu trzy dogodne okazje. Kliment, Skvarka oraz El Mahdioui nie zdołali jednak pokonać bramkarza gości.
W 54. minucie z kilku metrów przestrzelił Kuveljić, który pojawił się na boisku po przerwie. W kolejnych minutach to Radomiak miał natomiast kilka szans na podwyższenie wyniku.
Najbliżej szczęścia był Leandro, po którego uderzeniu z kilkunastu metrów piłka trafiła w słupek. Wcześniej Biegański wygrał natomiast pojedynek z Rondonem.
W doliczonym czasie gry wynik mogły zmienić oba zespoły. Najpierw Majchrowicz świetnie obronił uderzenie Klimenta, a po dobitce Hugiego sytuację uratował Cichocki. Po chwili Cele trafił w poprzeczkę po drugiej stronie boiska.
Ostatecznie nie doczekaliśmy się już kolejnych goli w Krakowie i Radomiak wygrał 1:0, awansując na czwarte miejsce w tabeli. "Biała Gwiazda" jest dopiero czternasta.
Maciej Pietrasik26 Nov 2021 · 22:27