Radomiak Radom wygrał z Miedzią Legnica w półfinale barażów. Wielka walka o awans do Ekstraklasy

Radomiak pokonał Miedź Legnica 3:1 (1:0) w półfinałowym barażu Fortuna I ligi. Już tylko jeden wygrany mecz dzieli zespół z Radomia od awansu do PKO Ekstraklasy.
Pierwsze minuty dzisiejszego starcia należały do gospodarzy. To oni przeważali na boisku, nie miało to jednak przełożenia na sytuacje bramkowe. Niespodziewanie na prowadzenie mogli wyjść piłkarze z Legnicy. W 33. minucie Kostorz wyszedł sam na sam z Misztą, ale posłał piłkę obok tuż słupka.
5 minut później padła bramka dla Radomiaka. Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Damian Nowak i piłka wylądowała w siatce.
Po przerwie Miedź ruszyła do odrabiania strat. W 61. minucie o centymetry od szczęścia był Marquitos, który przymierzył z dystansu i trafił w słupek. Na domiar złego dla przyjezdnych po chwili padł drugi gol dla Radomiaka. Leandro pewnie wykorzystał rzut karny.
Stracona bramka podłamała zawodników z Legnicy, którzy przez kolejne minuty nie byli w stanie nawiązać walki z lepiej dysponowanym rywalem. To Radomiak mógł podwyższyć prowadzenie, ale dobrych okazji nie wykorzystali Cichocki i Sokół. Za to nadzieję Miedzi dał jeszcze Śliwa, który zdobył bramkę kontaktową. To było jednak wszystko, co pokazali przyjezdni.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1, bo w 88. minucie na listę strzelców wpisał się Banasiak.
W finałowym starciu o awans do PKO Ekstraklasy Radomiak zagra z lepszym z pary Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
Daniel Makarewicz28 Jul 2020 · 19:08