Radwańska w 1/8 Australian Open! Dominacja w drugim secie

Rozstawiona z "czwórką" Agnieszka Radwańska wygrała Portorykanką Monicą Puig w trzeciej rundzie turnieju Australian Open i awansowała do 1/8 imprezy.

W pierwszym secie walka między obiema zawodniczkami była wyrównana aż do stanu 3-3. Pierwszego gema wygrała Polka, wykorzystując własny serwis. Potem to samo uczyniła Puig. Trudniej zrobiło się przy drugim podaniu krakowianki - rywalka doprowadziła nawet do gry na przewagi, ostatecznie jednak naszej tenisistce udało się obronić własny serwis.

Wyrównanie na 2-2 przyszło po bardzo silnym i skutecznym podaniu Puig. Po chwili znów prowadziła Polka, ale Portorykanka jeszcze raz doprowadziła do remisu, a potem... niespodziewanie to ona zdobyła kolejnego gema! Po słabszym początku Polki zrobiło się 0-30, w efekcie Puig udało się przełamanie...

...po chwili jednak Radwańska się odgryzła: dobry return naszej zawodniczki, potem błędy Portorykanki i było po 4-4. Kolejne dwa gemy również padły łupem Polki. Najpierw wygrała ona własne podanie, następnie wykorzystała coraz bardziej gubiącą się przeciwniczkę i po grze na przewagi szybko odwróciła decydującego gema na swoją korzyść, triumfując w secie pierwszym.

Zaraz potem Radwańska poprosiła o przerwę medyczną. Lekarka opatrywała jej nogę, na szczęście tenisistka wróciła na kort.

Wróciła i od razu zaczęła od mocnego uderzenia: jej łupem padały kolejne gemy. Puig popełniała coraz więcej błędów, jakby podłamał ją pierwszy set, gdy przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie, ale potem - mimo dość wyrównanej gry - nie zdobyła już gema i ostatecznie poległa. W drugiej partii było jej już niezwykle trudno nawet o punkt przy własnym podaniu - podwójne błędy i brak precyzji w prostych sytuacjach sprawiły, że Radwańska wychodziła zwycięsko z kolejnych wymian. Wygrywała wszystko: tak po własnym serwisie, jak i po podaniu przeciwniczki.

Z każdym kolejnym gemem drugiego seta Portorykanka była coraz bardziej pogubiona, ostatecznie nie zdołała urwać krakowiance nawet jednego gema!

Tym samym Agnieszka Radwańska wygrała ten mecz 6:4, 6:0 i jest już w 1/8 Australian Open.