Radwańska w finale turnieju w Tokio!

mgilert / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska zagra w finale turnieju WTA w Tokio! Polka w półfinale wygrała z Dominiką Cibulkovą ze Słowacji 6:4, 6:1.

Nasza najlepsza tenisistka wyśmienicie radzi sobie podczas imprezy w Tokio. Radwańska w drodze do finału nie straciła nawet jednego seta. W ćwierćfinale pokonała wyżej rozstawioną Pliskovą, a w półfinale nie dała żadnych szans Cibulkovej.

Bardziej wyrównany był pierwszy set. Radwańska zaczęła go od prowadzenia 2:0, ale później miała pewne problemy. Cibulkova wygrała cztery gemy z rzędu. To było wszystko, na co było stać tenisistkę ze Słowacji. Polka pozbierała się, narzuciła swój styl gry i była lepsza we wszystkich gemach do końca tej partii. Seta zakończyła już przy pierwszej okazji.

Druga partia była popisem Radwańskiej, która zupełnie zdominowała Cibulkovą. Polka straciła tylko jednego gema i rozbiła Słowaczkę 6:1.

Rywalką Polki w meczu o zwycięstwo w całym turnieju będzie Belinda Bencic. Szwajcarka w półfinale wygrała z Caroline Wozniacki 6:2, 6:4.

Radwańska w finale imprezy w Tokio zagra już trzeci raz. W 2011 roku wygrała w decydującym meczu z Wierą Zwonariewą z Rosji. Rok później lepsza była inna Rosjanka - Nadieżda Pietrowa. Łącznie Radwańska zagrała do tej pory w 21 finałach gry pojedynczej podczas turniejów WTA. Wygrała 14 z nich.
Źródło: sport.onet.pl, własne