Szarapowa wygrywa. Radwańska w półfinale!

Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock.com
Maria Szarapowa wygrała z Flavią Pennettą 7:5, 6:1 w meczu grupy czerwonej turnieju WTA Masters w Singapurze. Dzięki zwycięstwu Rosjanki do półfinału imprezy awansowała Agnieszka Radwańska.

Bardziej zacięta była pierwsza partia, w której Szarapowa musiała odrabiać straty. Na początku meczu lepsze wrażenie sprawiała Pennetta. Włoszka prowadziła nawet 4:2, ale od tego momentu Rosjanka zaczęła odrabiać straty. Ostatecznie wygrała go 7:5.

W drugim secie Szarapowa zdecydowanie dominowała nad Pennettą. W trzecim gemie Rosjanka zaliczyła aż trzy asy serwisowe, w piątym - kolejne dwa. Pennetta nie potrafiła powstrzymać świetnie grającej rywalki. Kończącej karierę Włoszce sił i umiejętności starczyło do urwania zaledwie jednego seta.

Zwycięstwo Szarapowej jest świetną wiadomością dla Agnieszki Radwańskiej, która przed południem warszawskiego czasu w wielkim stylu pokonała Simonę Halep. Dzięki swojemu zwycięstwu i pomocy Rosjanki, która wygrała w Singapurze wszystkie trzy mecze, nasza najlepsza tenisistka po raz trzeci w karierze wystąpi w półfinale prestiżowego turnieju.