Radwańska wygrała i awansowała do IV rundy Roland Garros

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska w trzech setach pokonała Barborę Strycovą - 6:2, 6:7 (6), 6:2 - i powalczy o ćwierćfinał turnieju wielkoszlemowego Roland Garros.

W pierwszym secie rywalka z Czech nie sprawiła większych kłopotów Polce. Nasza zawodniczka szybko uzyskała przewagę i pewnie zwyciężyła w pierwszej odsłonie 6:2.

Druga partia miała zaskakujący przebieg. Nasza zawodniczka prowadziła już 3:0 w gemach, by zupełnie oddać inicjatywę czeskiej tenisistce. Przeciwniczka wykorzystała to, odwróciła losy seta i doprowadziła do tie breaka, w którym pokonała Agnieszkę Radwańską.

Trzeci set to powrót do scenariusza z pierwszego. Pewna gra Polki i bezproblemowe zwycięstwo 6:2.

Agnieszka Radwańska tym samym powalczy o ćwierćfinał Roland Garros. W IV rundzie jej rywalką będzie Amerykanka Sloane Stephens albo Bułgarka Cwetana Pironkowa.
Źródło: sportowefakty.wp.pl