Rafael Nadal odpadł z Australian Open! Wielki powrót Stefanosa Tsitsipasa

Bai Xuefei / Press Focus
Stefanos Tsitsipas ograł Rafaela Nadala w ćwierćfinale Austalian Open! Grek wygrał 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5.
Początek meczu należał do Nadala, który bez większych problemów wygrał dwa pierwsze sety. Stracił w nich tylko pięć gemów, więc wydawało się, że gładko zwycięży w całym spotkaniu.
Tak się jednak nie stało, bo w trzeciej partii do walki zerwał się nie mający nic do stracenia Tsitsipas. Grek doprowadził do piątego seta - w trzecim ograł Nadala po tie-breaku, w czwartym oddał mu cztery gemy.
Początek decydującej partii był wyrównany, ale i wtedy na korcie działy się rzeczy niezwykłe. W piątym gemie Tsitsipas rozstrzelał rywala serwisem. Grek zanotował aż cztery asy, a cała odsłona trwała... 54 sekundy!
Kluczowy okazał się jedenasty gem. Tsitsipas przełamał wtedy serwis Hiszpana - przy jego podaniu nie oddał mu nawet wymiany.
Dwunasty gem przypominał mecz w pigułce: pierwsze dwie wymiany wygrał Nadal, ale Grek odrobił straty. Wszystko rozstrzygało się na przewagi - górą w tej rozgrywce był Tsitsipas.
Marcin Karbowski17 Feb 2021 · 13:54