Rafał Gikiewicz obronił rzut karny. Union Berlin słabszy od Werderu Brema [WIDEO]

YouTube
Union Berlin uległ u siebie Werderowi Brema 1:2 (1:1) w sobotnim meczu 4. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Stadion An der Alten Foersterei całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Rafał Gikiewicz. Polaka już w piątej minucie gry pokonał z rzutu karnego Holender Davy Klaassen. Dziewięć minut później wyrównał Szwed Sebastian Andersson, także wykorzystując "jedenastkę".
Dziesięć minut po zmianie stron Gikiewicz w znakomitym stylu obronił drugi rzut karny wykonywany przez Klaassena, ale w kolejnej akcji Polaka zaskoczył strzałem głową Niclas Fullkrug, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Stołeczny beniaminek doznał w ten sposób drugiej porażki w sezonie i spadł na trzynaste miejsce w tabeli. Czterokrotni mistrzowie Niemiec natomiast po drugim zwycięstwie z rzędu przesunęli się na dziewiątą lokatę w klasyfikacji.