Rafał Gikiewicz walczy o Bundesligę. Remis w pierwszym meczu barażowym

YouTube
VfB Stuttgart zremisował u siebie z Unionem Berlin 2:2 (1:1) w pierwszym meczu barażowym o grę w Bundeslidze. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz.
W pierwszej połowie najwięcej wydarzało się tuż przed przerwą. Prowadzenie objęli piłkarze ze Stuttgartu za sprawą Christiana Gentnera. Doświadczony pomocnik pierwszego gola w tym sezonie strzelił z około jedenastu metrów.
Chwilę później do wyrównania doprowadził Suleiman Abdullahi. Nigeryjczyk uderzył skutecznie z pola karnego, ogrywając wcześniej dwóch rywali.
Gospodarze prowadzenie odzyskali w 51. minucie, kiedy Mario Gomez trafił sprzed pola karnego po rykoszecie.
Union ponownie wyrównał w 68. minucie. Marvin Friedrich trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
W zespole gości całe spotkanie rozegrał bramkarz Rafał Gikiewicz.
Po pierwszym spotkaniu w lepszej sytuacji jest walczący o awans Union niż broniący się przed spadkiem VfB Stuttgart. Rewanż zostanie rozegrany 27 maja w Berlinie.