Rafał Kurzawa strzelił gola w lidze duńskiej. Wygrana drużyny Polaka [WIDEO]

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
FC Midtjylland pokonał przed własną publicznością SonderjyskE Haderslev 2:1 (1:1) w niedzielnym meczu 26. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Na MCI Arena w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Rafał Kurzawa. Pomocnik reprezentacji Polski w pierwszej połowie doprowadził do wyrównania strzałem z bliska po zgraniu głową Franka Ogochukwu Onyeka.
Nigeryjczyk niespełna kwadrans po przerwie zdobył efektowną przewrotką zwycięskiego gola dla obrońców tytułu.
Wcześniej jedynego gola dla gości strzelił z bliska już w czwartej minucie Holender Mart Lieder. Zespół z południa Danii po dwunastej porażce w sezonie pozostał na jedenastej lokacie w klasyfikacji.
"Wilki" z Jutlandii natomiast po osiemnastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach umocnili się na drugiej pozycji w tabeli.
Kamil Kaczmarek17 Mar 2019 · 19:03