Rajd Dakar: Trzecia wygrana Loeba, dramat Sonika

Sebastian Loeb wygrał kolejny etap Rajdu Dakra. Najlepszy z naszych kierowców - Jakub Przgoński - był 15. Dramatyczne chwile przeżył Rafał Sonik - duże problemy z quadem.

Sebastian Loeb znowu był bezkonkurencyjny. Francuz wygrywał dotychczas w trzech z pięciu odcinków specjalnych i pozostaje liderem rajdu. Tuż za nim na linię mety zameldował się Carlos Sainz. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Jakub Przygoński - wyścig ukończył na 15 miejscu. Adam Małysz przyjechał na 26 pozycji, a Marek Dąbrowski zajął 29 lokatę.

Dramatyczne chwile w rywalizacji quadów przeżył Rafał Sonik, obrońca tytułu. Polak zatrzymał się na trasie piątego etapu ze względu na poważne problemy z silnikiem. Nie wiadomo, czy nasz zawodnik będzie mógł dalej startować w Rajdzie Dakar.